ERA-3AED6042V
Mfr.Part #
ERA-3AED6042V
Description
RES SMD 60.4KOHM 0.5% 1/10W 0603
ERA-3A
Depth :
800μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
60.4kOhm
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Military Standard :
Not
Packaging :
Digi-Reel®
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Datasheets
ERA-3AED6042V
Panasonic ERA-3AED6042V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 60.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C