ERA-3AED472V
Mfr.Part #
ERA-3AED472V
Description
RES SMD 4.7K OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Lead Free :
Lead Free
Military Standard :
Not
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
4.7kOhm
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
STANDARD: IEC60115-8
Depth :
800μm
JESD-609 Code :
e3
ERA-3A
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
12 Weeks
Datasheets
ERA-3AED472V
Panasonic ERA-3AED472V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 4.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C