ERA-3AED471V
Mfr.Part #
ERA-3AED471V
Description
RES SMD 470 OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Height :
450μm
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
470Ohm