ERA-3AED470V
Mfr.Part #
ERA-3AED470V
Description
RES SMD 47 OHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.5%
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
47Ohm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
558.8μm
Power Rating :
100mW
JESD-609 Code :
e3
ROHS3 Compliant
REACH SVHC :
No SVHC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
75V
Depth :
800μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
12 Weeks
Military Standard :
Not
yes
Published :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Surface Mount
Datasheets
ERA-3AED470V
Panasonic ERA-3AED470V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 47Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C