ERA-3AED4640V
Mfr.Part #
ERA-3AED4640V
Description
RES 464 OHMS 0.5% 1/10W 0603
TR, PUNCHED, 7 INCH
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
464Ohm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
ERA-3A
Datasheets
ERA-3AED4640V
Panasonic ERA-3AED4640V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 464Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C