ERA-3AED433V
Mfr.Part #
ERA-3AED433V
Description
RES SMD 43K OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Resistance :
43kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height :
450μm
Voltage - Rated :
150V