ERA-3AED431V
Mfr.Part #
ERA-3AED431V
Description
RES SMD 430 OHM 0.5% 1/10W 0603
ERA-3A
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
430Ohm
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
Construction :
Chip
Datasheets
ERA-3AED431V
Panasonic ERA-3AED431V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 430Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C