ERA-3AED393V
Mfr.Part #
ERA-3AED393V
Description
RES 39 KOHMS 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Chip
Case Code (Imperial) :
Contact Plating :
Tin
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
39kohm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
ERA-3AED393V
Panasonic ERA-3AED393V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 39kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C