ERA-3AED392V
Mfr.Part #
ERA-3AED392V
Description
RES SMD 3.9K OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
3.9kohm
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
Depth :
800μm
Military Standard :
Not
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
75V
TR, PUNCHED, 7 INCH
Datasheets
ERA-3AED392V
Panasonic ERA-3AED392V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 3.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C