ERA-3AED3651V
Mfr.Part #
ERA-3AED3651V
Description
RES SMD 3.65KOHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
3.65kOhm
e3
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
ERA-3AED3651V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 3.65kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C