ERA-3AED363V
Mfr.Part #
ERA-3AED363V
Description
RES 36 KOHMS 0.5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
36kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W