ERA-3AED3481V
Mfr.Part #
ERA-3AED3481V
Description
RES SMD 3.48KOHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Automotive AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Mount :
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
3.48kOhm
12 Weeks
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power Rating :
100mW
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
ERA-3AED3481V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 3.48kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C