ERA-3AED3480V
Mfr.Part #
ERA-3AED3480V
Description
RES SMD 348 OHM 0.5% 1/10W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Composition :
Thin Film
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Power Rating :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ERA-3A
Mount :
Surface Mount
Resistance :
348Ohm
Case Code (Imperial) :
Contact Plating :
Tin
Datasheets
ERA-3AED3480V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 348Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C