ERA-3AEB2942V
Mfr.Part #
ERA-3AEB2942V
Description
RES SMD 29.4KOHM 0.1% 1/10W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
FIXED RESISTOR
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
29.4kOhm
ECCN Code :
EAR99
12 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-3AEB2942V
Panasonic ERA-3AEB2942V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 29.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C