ERA-3AEB2672V
Mfr.Part #
ERA-3AEB2672V
Description
RES SMD 26.7KOHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
2
In Stock :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Construction :
Chip
Number of Terminations :
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
26.7kOhm
Published :
2009
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
ERA-3AEB2672V
Panasonic ERA-3AEB2672V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 26.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C