ERA-3AEB2372V
Mfr.Part #
ERA-3AEB2372V
Description
RES SMD 23.7KOHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
56
In Stock :
56
12 Weeks
Voltage - Rated DC :
75V
Construction :
Chip
0603 (1608 Metric)
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
23.7kOhm
1 (Unlimited)
Mount :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
0603
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
2
Case Code (Metric) :
1608
REACH SVHC :
No SVHC
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Depth :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Voltage - Rated :
75V
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm