ERA-3AEB2322V
Mfr.Part #
ERA-3AEB2322V
Description
RES SMD 23.2KOHM 0.1% 1/10W 0603
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
800μm
Tolerance :
±0.1%
Military Standard :
Not
Construction :
Chip
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Composition :
Thin Film
Height :
450μm
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
REACH SVHC :
No SVHC
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
23.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Series :
ERA-3A
Voltage - Rated DC :
75V
Datasheets
ERA-3AEB2322V
Panasonic ERA-3AEB2322V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 23.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C