ERA-3AEB2321V
Mfr.Part #
ERA-3AEB2321V
Description
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/10W 0603
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
Chip
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.32kOhm
Datasheets
ERA-3AEB2321V
Panasonic ERA-3AEB2321V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 2.32kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C