ERA-3AEB2263V
Mfr.Part #
ERA-3AEB2263V
Description
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/10W 0603
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
e3
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
226kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Voltage - Rated DC :
75V
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
REACH SVHC :
No SVHC
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
ERA-3AEB2263V
Panasonic ERA-3AEB2263V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 226kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C