ERA-3AEB224V
Mfr.Part #
ERA-3AEB224V
Description
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Power Dissipation :
100mW
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
220kOhm
Military Standard :
Not
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
Chip
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated DC :
75V
Datasheets
ERA-3AEB224V
Panasonic ERA-3AEB224V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 220kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C