ERA-3AEB2210V
Mfr.Part #
ERA-3AEB2210V
Description
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
800μm
REACH SVHC :
No SVHC
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
221Ohm
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated :
75V
No
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
ERA-3AEB2210V
Panasonic ERA-3AEB2210V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 221Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C