ERA-3AEB2050V
Mfr.Part #
ERA-3AEB2050V
Description
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
75V
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
REACH SVHC :
No SVHC
Military Standard :
Not
Voltage - Rated :
75V
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
Chip
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
205Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-3AEB2050V
Panasonic ERA-3AEB2050V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 205Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C