ERA-3AEB1913V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1913V
Description
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/10W 0603
Construction :
Chip
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Radiation Hardening :
No
Depth :
800μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
ERA-3A
Military Standard :
Not
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
191kOhm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
75V
Lead Free :
Lead Free
AEC-Q200
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Datasheets
ERA-3AEB1913V
Panasonic ERA-3AEB1913V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 191kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C