ERA-3AEB1823V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1823V
Description
RES SMD 182K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
182kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Military Standard :
Not
2
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Thin Film
Voltage - Rated :
75V
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
12 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
e3
Max Power Dissipation :
100mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
75V
Contact Plating :
Tin
Height :
450μm
Automotive AEC-Q200
Depth :
800μm
Tolerance :
±0.1%
Mount :
Surface Mount
Datasheets
ERA-3AEB1823V
Panasonic ERA-3AEB1823V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 182kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C