ERA-3AEB1821V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1821V
Description
RES SMD 1.82KOHM 0.1% 1/10W 0603
Automotive AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
Contact Plating :
Tin
Height :
450μm
yes
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Depth :
800μm
e3
Radiation Hardening :
No
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
1.82kOhm
Construction :
Chip
REACH SVHC :
No SVHC
Case Code (Imperial) :
0603 (1608 Metric)
Mount :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-3AEB1821V
Panasonic ERA-3AEB1821V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 1.82kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C