ERA-3AEB1741V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1741V
Description
RES SMD 1.74KOHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.74kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Factory Lead Time :
12 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thin Film
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
ERA-3AEB1741V
Panasonic ERA-3AEB1741V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 1.74kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C