ERA-3AEB1621V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1621V
Description
RES SMD 1.62KOHM 0.1% 1/10W 0603
yes
Depth :
800μm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.62kOhm
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Military Standard :
Not
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
100mW
Lead Free :
Lead Free
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
REACH SVHC :
No SVHC
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
75V
Datasheets
ERA-3AEB1621V
Panasonic ERA-3AEB1621V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 1.62kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C