ERA-3AEB1542V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1542V
Description
RES SMD 15.4KOHM 0.1% 1/10W 0603
Voltage - Rated :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
No SVHC
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
15.4kOhm
AEC-Q200
Datasheets
ERA-3AEB1542V
Panasonic ERA-3AEB1542V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 15.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C