ERA-3AEB1431V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1431V
Description
RES SMD 1.43KOHM 0.1% 1/10W 0603
12 Weeks
Contact Plating :
Tin
STANDARD: IEC60115-8
Voltage - Rated :
75V
REACH SVHC :
No SVHC
Feature :
Automotive AEC-Q200
Depth :
800μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Radiation Hardening :
No
Construction :
Chip
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±0.1%
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Voltage - Rated DC :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.43kOhm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
ERA-3AEB1431V
Panasonic ERA-3AEB1431V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 1.43kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C