ERA-3AEB1430V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1430V
Description
RES SMD 143 OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
143Ohm
Power Rating :
100mW
Height :
450μm
Published :
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Radiation Hardening :
No
STANDARD: IEC60115-8
Mount :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
150V
e3
Depth :
800μm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
ERA-3AEB1430V
Panasonic ERA-3AEB1430V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 143Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C