ERA-3AEB1402V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1402V
Description
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/10W 0603
e3
Published :
Chip
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
14kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
ERA-3A
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-3AEB1402V
Panasonic ERA-3AEB1402V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 14kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C