ERA-3AEB133V
Mfr.Part #
ERA-3AEB133V
Description
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
75V
Military Standard :
Not
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Series :
ERA-3A
Contact Plating :
Tin
Automotive AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Radiation Hardening :
No
REACH SVHC :
No SVHC
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Thin Film
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
13kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
800μm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
ERA-3AEB133V
Panasonic ERA-3AEB133V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 13kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C