ERA-3AEB1330V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1330V
Description
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
75V
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Depth :
800μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
AEC-Q200
Weight :
2.012816mg
Lead Free :
Lead Free
REACH SVHC :
No SVHC
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
STANDARD: IEC60115-8
Voltage - Rated DC :
75V
Published :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Resistance :
133Ohm
Datasheets
ERA-3AEB1330V
Panasonic ERA-3AEB1330V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 133Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C