ERA-3AEB1272V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1272V
Description
RES SMD 12.7KOHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Series :
ERA-3A
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
12.7kOhm