ERA-3AEB1270V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1270V
Description
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Construction :
Chip
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
AEC-Q200
Mounting Feature :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
127Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
ERA-3AEB1270V
Panasonic ERA-3AEB1270V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 127Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C