ERA-3AEB1243V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1243V
Description
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W