ERA-3AEB1153V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1153V
Description
RES SMD 115K OHM 0.1% 1/10W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Height :
450μm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
150V
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Resistance :
115kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
SMD/SMT
Datasheets
ERA-3AEB1153V
Panasonic ERA-3AEB1153V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 115kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C