ERA-3AEB113V
Mfr.Part #
ERA-3AEB113V
Description
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
75V
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Depth :
800μm
AEC-Q200
Voltage - Rated :
75V
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Height :
450μm
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
11kOhm
Power Rating :
100mW
Pbfree Code :
yes
Mount :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
REACH SVHC :
No SVHC
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Military Standard :
Not
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm