ERA-3AEB1132V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1132V
Description
RES SMD 11.3KOHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.1%
WRAPAROUND
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
11.3kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W