ERA-3AEB1131V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1131V
Description
RES SMD 1.13KOHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Mount :
Surface Mount
REACH SVHC :
No SVHC
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Depth :
800μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
yes
Military Standard :
Not
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Series :
ERA-3A
Power Rating :
100mW
Feature :
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Resistance :
1.13kOhm
Contact Plating :
Tin
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
ERA-3AEB1131V
Panasonic ERA-3AEB1131V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 1.13kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C