ERA-3AEB1070V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1070V
Description
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/10W 0603
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
12 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR
Thin Film
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
107Ohm
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W