ERA-3AEB1051V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1051V
Description
RES SMD 1.05KOHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
1.05kohm
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Datasheets
ERA-3AEB1051V
Panasonic ERA-3AEB1051V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 1.05kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C