ERA-2VRW4701X
Mfr.Part #
ERA-2VRW4701X
Description
RES 4.7K OHM 0.05% 1/10W 0402
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Package :
Digi-Reel?
Length :
1 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Product Width :
0.5mm
ERA-2V
Product Length :
1.02mm
Width :
0.5 mm
Height :
0.35 mm
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage Rating :
50V
Resistance :
4.7 kOhms
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Power Rating :
62.5mW
Qualification :
AEC-Q200
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Packaging :
Cut Tape
Brand :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Composition :
Thin Film
Resistance Tolerance :
± 0.05%
Datasheets
ERA-2VRW4701X
Panasonic ERA-2VRW4701X
High Reliability, Sulfur Resistant ERA-2V Series, Thin Film, 4.7 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.05%, -55°C ~ 155°C