ERA-2VRW3301X
Mfr.Part #
ERA-2VRW3301X
Description
RES 3.3K OHM 0.05% 1/10W 0402
AEC-Q200
Product Length :
1.02mm
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Packaging :
Cut Tape
Voltage Rating :
50V
Resistance Tolerance :
± 0.05%
Package :
Digi-Reel?
Power Rating :
62.5mW
Height :
0.35 mm
Product Width :
0.5mm
Length :
1 mm
Resistance :
3.3 kOhms
Tolerance :
±0.05%
Qualification :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Width :
0.5 mm
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Brand :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
ERA-2VRW3301X
Panasonic ERA-2VRW3301X
High Reliability, Sulfur Resistant ERA-2V Series, Thin Film, 3.3 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.05%, -55°C ~ 155°C
Description: The Panasonic Chip Resistor - Surface Mount ERA-2VRW3301X is a 0402 size chip resistor with a resistance of 3.3K ohms and a tolerance of 0.05%. It has a power rating of 1/10W.
Features:
- 0402 size chip resistor
- Resistance of 3.3K ohms
- Tolerance of 0.05%