ERA-2VRW2201X
Mfr.Part #
ERA-2VRW2201X
Description
RES 2.2K OHM 0.05% 1/10W 0402
Resistance :
2.2 kOhms
RoHS :
Details
Qualification :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.05%
AEC-Q200
Product Length :
1.02mm
Width :
0.5 mm
Power Rating :
62.5mW
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Resistance Tolerance :
± 0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Height :
0.35 mm
Product :
Thin Film Resistors High Reliability
Product Width :
0.5mm
Length :
1 mm
Package :
Digi-Reel?
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Packaging :
Cut Tape
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Voltage Rating :
50V
Datasheets
ERA-2VRW2201X
Panasonic ERA-2VRW2201X
High Reliability, Sulfur Resistant ERA-2V Series, Thin Film, 2.2 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.05%, -55°C ~ 155°C