ERA-2VRW1911X
Mfr.Part #
ERA-2VRW1911X
Description
RES 1.91K OHM 0.05% 1/10W 0402
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
1.91 kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Length :
1 mm
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage Rating :
50 V
Height :
0.35 mm
Width :
0.5 mm
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Power Rating :
63 mW
Datasheets
ERA-2VRW1911X
Panasonic ERA-2VRW1911X
ERA-2V Series, Thin Film, 1.91 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.05%, -55°C ~ 155°C