ERA-2VRW1501X
Mfr.Part #
ERA-2VRW1501X
Description
RES 1.5K OHM 0.05% 1/10W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
1.5kOhm
Product Length :
1.02mm
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.063W
Package / Case :
Resistance (Ohms) :
1.5kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/K?
Power Rating :
62.5mW
Qualification :
AEC-Q200
Voltage Rating :
50V
Product Width :
0.5mm
Resistance Tolerance :
± 0.05%