ERA-2VRW1201X
Mfr.Part #
ERA-2VRW1201X
Description
RES 1.2K OHM 0.05% 1/10W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Qualification :
Tolerance :
±0.05%
Series :
ERA-xV
Resistance :
1.2kOhm
Resistance Tolerance :
± 0.05%
- 55 C
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Product Width :
0.5mm
Voltage Rating :
50V
Temperature Coefficient :
±10ppm/K?
Package / Case :
Power (Watts) :
0.063W
Width :
0.5 mm
Product Length :
1.02mm
Resistance (Ohms) :
1.2kOhm
Brand :
Height :
0.35 mm
Length :
1 mm
Power Rating :
62.5mW