ERA-2VRW1001X
Mfr.Part #
ERA-2VRW1001X
Description
RES 1K OHM 0.05% 1/10W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height :
0.35 mm
- 55 C
Product Length :
1.02mm
Base Product Number :
ERA-2VRW
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Qualification :
Power Rating :
62.5mW
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
2
Product Width :
0.5mm
ERA-2V
Resistance Tolerance :
± 0.05%
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Thin Film Resistors - SMD
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Voltage Rating :
50V
Length :
1 mm
Tolerance :
±0.05%
Width :
0.5 mm
Packaging :
Cut Tape
Resistance :
1 kOhms
Package :
Digi-Reel?
Datasheets
ERA-2VRW1001X
Panasonic ERA-2VRW1001X
High Reliability, Sulfur Resistant ERA-2V Series, Thin Film, 1 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.05%, -55°C ~ 155°C