ERA-2VRB9091X
Mfr.Part #
ERA-2VRB9091X
Description
RES 9.09K OHM 0.1% 1/10W 0402
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Resistance :
9.09 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
63 mW
Voltage Rating :
50 V
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Length :
1 mm
Width :
0.5 mm
Height :
0.35 mm
Datasheets
ERA-2VRB9091X
Panasonic ERA-2VRB9091X
ERA-2V Series, Thin Film, 9.09 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C